Nawet niewielka łazienka może wyglądać efektownie

Brak dużej przestrzeni do zagospodarowania w łazience wcale nie musi być kłopotliwe. Nawet w przypadku mieszkania w bloku jest szansa odpowiednio zaaranżować to pomieszczenie, by było wygodne i efektownie się prezentowało. Wiadomo bowiem, że w tym przypadku istotne jest to, by udało się zmieścić miejsce do kąpieli, umywalkę, ale też lustro, sedes, szafkę, a czasami nawet pralkę. Niewielkie wymiary nie muszą ograniczać wyobraźni, a wręcz przeciwnie, mogą działać korzystnie i zmusić do skorzystania z wielu – wydawałoby się – mniej oczywistych rozwiązań.

 

Kolory mają znaczenie

 

W odniesieniu do małej przestrzeni bez wątpienia warto zastosować rozwiązania, które pozwolą optymalnie wykorzystać dostępną powierzchnię, a także optycznie powiększyć pomieszczenie. Doskonały przykład stanowi właśnie łazienka w bloku. Inspiracje związane z aranżacją można znaleźć na przykład w internecie. Okazuje się, że jasne kolory sprawiają, iż przestrzeń wydaje się większa, niż jest w rzeczywistości. Dlatego warto postawić na biel, zieleń, szarość. Dzięki temu przy okazji można oczywiście uzyskać bardzo ciekawe połączenia kolorystyczne, które powodują, że wnętrze efektownie się prezentuje. Biel jest dość uniwersalną opcją, jeśli idzie o urządzanie łazienek, ale dodatkowe barwy, czyli choćby wspomniane zielony lub szary stanowią bardzo ciekawe zestawienia.

 

Duże lustro idealnym rozwiązaniem

 

Niewielką przestrzeń można powiększyć także w inny sposób. Wystarczy wykorzystać lustro. Najlepiej, jeśli jest ono dość spore i zajmuje dużą część ściany. Wówczas optycznie na pewno powiększa łazienkę, a oprócz tego jest przecież bardzo funkcjonalnym elementem wyposażenia. Bez niego trudno wyobrazić sobie tę część mieszkania. Poranna toaleta, mycie zębów, golenie i inne czynności sanitarne odbywają się właśnie przed lustrem. Nie tylko praktyczny aspekt jest ważny, ale też estetyczny. Na szczęście wybór tego rodzaju produktów jest na tyle szeroki, że bez kłopotu można znaleźć taki, który będzie odpowiedni pod względem rozmiaru oraz stylistyki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *