Mała łazienka zmieści potrzebne wyposażenie

Aranżacja łazienki nie musi przytłaczać, nawet w sytuacji, kiedy dotyczy niewielkiego pomieszczenia. Oczywiście wiadomo, że w przypadku większej przestrzeni czasami można sobie pozwolić na więcej, ale przecież mała powierzchnia też może być praktyczna i ciekawie się prezentować. Istnieje wiele rozwiązań, dzięki którym można wręcz zaoszczędzić sporą część miejsca, tak by korzystanie z pomieszczenia było wygodne dla każdego.

 

Ważna rola instalacji

 

Trzeba wziąć pod uwagę, że w łazience trzeba zmieścić wannę lub prysznic, sedes, umywalkę, lustro i szafkę. Te wszystkie elementy sprawiają, iż pomieszczenie jest funkcjonalne, a to przecież kluczowy aspekt. W przypadku niewielkiej łazienki w bloku inspiracje w internecie stanowią idealne źródło i pozwalają na udane aranżacje z wykorzystaniem praktycznych oraz efektownych części wyposażenia. Na przykład stelaż oraz spłuczkę sedesu można zamontować w wersji podtynkowej, dzięki czemu nie zajmuje się miejsca na ścianie. Nawet jeśli nie stanowi to dużej części powierzchni, to jednak pozwala zaoszczędzić trochę miejsca, a poza tym wizualnie sprawia, że pomieszczenie jest większe. W przypadku prysznica warto zdecydować się na przezroczyste ściankę i wejście do kabiny. To także pozwala optycznie powiększyć przestrzeń, a przynajmniej nie zmniejsza jej. Dzięki tego typu elementom instalacyjnym łazienka jest funkcjonalna i pozwala na wygodne korzystanie.

 

Meble też się zmieszczą

 

Oczywiście nie można zapominać o meblach i innych akcesoriach. W łazience musi się na przykład znaleźć miejsce na lustro. Spore rozmiary tego elementu na pewno też wpływają na to, że pomieszczenie odbiera się jako większe, niż jest w rzeczywistości. A co z szafką, w której można pomieścić na przykład kosmetyki czy środki piorące lub inne tego rodzaju preparaty? Najlepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie przestrzeni pod umywalką. To też pozwala na oszczędność miejsca, a niewielki mebel bez wątpienia jest bardzo przydatny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *