Brak miejsca na wannę? Prysznic też może być wygodny

Właściwa aranżacja łazienki ma znaczenie dla komfortu użytkowania. Sporą wygodę oraz możliwość relaksu gwarantuje oczywiście wanna. Niestety, nie w każdym pomieszczeniu istnieje możliwość zamontowania tego rodzaju wyposażenia. Wynika to między innymi z braku miejsca albo z przyczyn zdrowotnych. Na szczęście prysznic również może się okazać świetnym rozwiązaniem, zarówno pod względem praktycznym, jak i wizualnym.

 

Jaki prysznic wybrać?

 

Możliwości wyboru w przypadku tego typu asortymentu nie brakuje. Dostępne są na przykład brodziki w różnych rozmiarach oraz kształtach. Dzięki temu dużo łatwiej można je dopasować do rozmiarów i stylizacji łazienki. Na pewno warto zwrócić uwagę na kolor, jakość wykonania czy tworzywa. To wszystko może mieć znaczenie dla efektu. Uniwersalną opcją wydaje się brodzik 100×90 centymetrów. Wydaje się, że z jednej strony bez kłopotu można go zmieścić nawet w mniejszych łazienkach, a z drugiej – zapewnia komfort dla osób, które po wyczerpującym dniu w pracy albo po treningu liczą na odrobinę relaksu dzięki wodnemu masażowi. Biel jest w tym przypadku ponadczasowym wyborem i świetnie sprawdza się zarówno w mniej, jak i bardziej nowoczesnych wnętrzach. Nawet odpływ można wybrać w tym kolorze, co bez wątpienia stanowi ciekawe rozwiązanie stylistyczne.

 

Bezpiecznie i efektownie

 

Jeśli idzie o rozmiary brodzika, to nie tylko krawędzie mają znaczenie. Niski próg na przykład sprawia, że osoby mające kłopoty z poruszaniem się bez kłopotu wejdą do kabiny. Poza tym można go zastosować w prysznicach walk-in. Wiele osób decyduje się właśnie na tego rodzaju opcje urządzenia łazienki. Kolejna kwestia, ważna z punktu widzenia bezpieczeństwa, to powłoka antypoślizgowa, na jaką można się zdecydować w przypadku tego wyposażenia. Dzięki niej korzystanie z prysznica jest zdecydowanie bardziej komfortowe i łatwiej uniknąć ewentualnego poślizgu, a co za tym idzie, upadku lub kontuzji. Dlatego na ten element również warto zwrócić uwagę, urządzając łazienkę.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *