Brak miejsca na wannę? Prysznic też może być wygodny

Właściwa aranżacja łazienki ma znaczenie dla komfortu użytkowania. Sporą wygodę oraz możliwość relaksu gwarantuje oczywiście wanna. Niestety, nie w każdym pomieszczeniu istnieje możliwość zamontowania tego rodzaju wyposażenia. Wynika to między innymi z braku miejsca albo z przyczyn zdrowotnych. Na szczęście prysznic również może się okazać świetnym rozwiązaniem, zarówno pod względem praktycznym, jak i wizualnym.

 

Jaki prysznic wybrać?

 

Możliwości wyboru w przypadku tego typu asortymentu nie brakuje. Dostępne są na przykład brodziki w różnych rozmiarach oraz kształtach. Dzięki temu dużo łatwiej można je dopasować do rozmiarów i stylizacji łazienki. Na pewno warto zwrócić uwagę na kolor, jakość wykonania czy tworzywa. To wszystko może mieć znaczenie dla efektu. Uniwersalną opcją wydaje się brodzik 100×90 centymetrów. Wydaje się, że z jednej strony bez kłopotu można go zmieścić nawet w mniejszych łazienkach, a z drugiej – zapewnia komfort dla osób, które po wyczerpującym dniu w pracy albo po treningu liczą na odrobinę relaksu dzięki wodnemu masażowi. Biel jest w tym przypadku ponadczasowym wyborem i świetnie sprawdza się zarówno w mniej, jak i bardziej nowoczesnych wnętrzach. Nawet odpływ można wybrać w tym kolorze, co bez wątpienia stanowi ciekawe rozwiązanie stylistyczne.

 

Bezpiecznie i efektownie

 

Jeśli idzie o rozmiary brodzika, to nie tylko krawędzie mają znaczenie. Niski próg na przykład sprawia, że osoby mające kłopoty z poruszaniem się bez kłopotu wejdą do kabiny. Poza tym można go zastosować w prysznicach walk-in. Wiele osób decyduje się właśnie na tego rodzaju opcje urządzenia łazienki. Kolejna kwestia, ważna z punktu widzenia bezpieczeństwa, to powłoka antypoślizgowa, na jaką można się zdecydować w przypadku tego wyposażenia. Dzięki niej korzystanie z prysznica jest zdecydowanie bardziej komfortowe i łatwiej uniknąć ewentualnego poślizgu, a co za tym idzie, upadku lub kontuzji. Dlatego na ten element również warto zwrócić uwagę, urządzając łazienkę.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *